آینده لامپ های ال ای دی

استفاده از لامپ‌های ال ای دی در حال حاضر با سیر صعودی رو به گسترش است اما آیا این روند به همین شکل ادامه پیدا خواهد کرد؟آینده لامپ های ال ای دی و سیستم های روشنایی هوشمند در آینده چه تغییراتی خواهند داشت و زندگی ما را چگونه قرار است تحت تاثیر قرار دهد؟

آینده لامپ های ال ای دی

مجله روشنایی ساحل غربی (WCLI) نشستی متشکل از متخصصین استاندارد و توسعه صنعت روشنایی تشکیل داده است که هر کدام از آن‌ها نظرات خود را در رابطه با چالش‌های پیش رو در صنعت روشنایی و مسیر پیش‌رو بیان کرده‌اند.

کِلی سیگر مدیر بخش استاندارد و معیار شرکت فیلیپس در ایالات متحده در رابطه با آینده لامپ‌های LED می‌گوید: «روشنایی ال ای دی مصرف انرژی در زمینه روشنایی را هر روز کمتر می‌کند و به کمک مصرف کم انرژی خود، به زودی بر بازار غالب می‌شود. در رابطه آینده نیز ما باید تولید کنندگان را برای حرکت به سمت کارایی و عملکرد بهتر هل بدهیم در حالیکه از نوآوری و ایجاد روش‌های جدید توسط آن‌ها حمایت کنیم. همچنین باید تلاشمان را در جهت وضع استانداردهایی کلی که در همه شهرها و کشورهای دنیا قابل استفاده باشند به کار بگیریم.»

برنارد باوئر طراح روشنایی است که بیش از ۴۰ سال در این زمینه تجربه دارد و جوایز زیادی در این زمینه دریافت کرده است. او عضو گروه تعیین استانداردهای مصرف انرژی ایالت کالیفرنیا نیز هست. باوئر در رابطه با تاثیر صنعت ال ای دی بر استانداردهای مصرف انرژی می‌گوید: «استفاده از ال ای دی روز به روز گسترده‌تر می‌شود و مطمئنم که پایه و اساس استانداردهای آتی مصرف انرژی خواهند بود. حتی همین حالا هم استانداردهای مختلف مصرف انرژی بر اساس ال ای دی طراحی و تصویب می‌شوند. در آخرین نسخه از استاندارد مصرف انرژی کالیفرنیا معروف به «عنوان ۲۴» به استفاده از لامپ‌های ال ای دی با قابلیت تغییر رنگ و استفاده از دیمرها تاکید شده است. استانداردهای انرژی در آینده تحت تاثیر روشنایی هوشمند و سیستم‌های کنترل یک‌پارچه هستند و قطعا در آن‌ها مسائلی مثل آلودگی نوری مورد توجه قرار خواهد گرفت.»

پیش بینی متد روشنایی مصرفی در آمریکا

نمودار فوق حجم استفاده از متد‌های روشنایی استفاده شده در ایالات متحده را نشان می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۵۰ ال ای دی انتخاب اول بازار روشنایی برای مصارف خانگی و تجاری باشد.

اما خارج از ایالات متحده و در کشور ما، گرایش به سمت روشنایی ال ای دی روز به روز افزایش پیدا می‌کند. با ایجاد شرایط تولید در داخل، فراهم آوردن تکنولوژی روز و حضور سرمایه‌گذاران داخلی، قیمت تمام شده برای مصرف کننده بسیار پایین آمده است. با وجود نبود پروتکل مشخص و دستورالعمل جامع در این رابطه، مردم خود به واسطه کاهش مصرف انرژی، حفظ محیط زیست و کاهش هزینه‌های تمام شده، قطعا به سمت استفاده از استفاده از سیستم‌های هوشمندسازی خانه و کنترل یک‌پارچه روی خواهند آورد. در رابطه با نورپردازی اماکن تجاری نیز اوضاع به همین منوال است. استفاده از روشنایی ال ای دی و سیستم‌های نورپردازی هوشمند روز به روز گسترش پیدا می‌کند و با تقریب خوبی می‌توانیم بگوییم که در کشور ما نیز در آینده‌ای کوتاه شاهد غلبه روشنایی پاک و ارزان قیمت ال ای دی بر سایر دیگر روش‌های روشنایی خواهیم.

نگین آریامشاهده نوشته ها

Avatar for نگین آریا

فروشگاه‌ نگین آریا به فروش انواع لامپ‌های LED اختصاص پیدا کرده است. در این فروشگاه‌ها، می‌توانید انواع مختلف لامپ‌های LED را با قیمت‌های متفاوت، در قالب پکیج و یا به صورت تکی خریداری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *